6.04.2009
...Dün daha iyi gibi görünüyordum, İnsanlarla ilgili düşüncelerimi kendime saklamıştım. İnsanların benimle ilgili yorumlarına en azından aldırış etmiyordum. “Saçın uzamış, rengin çok soluk, gözünü neden kap kara boyuyorsun, vs.” Hep diyecek bir şeyleri olan insanları seyrediyorum, yoruluyorum. Ne kadar çok salak insan var. Gözleri ışıl, ışıl parlayan o kızın, kelimelerin ardına saklanmış olduğu ne kadar aşikar oysa. Bazı günler, en mutlu olduğum zamanlar kayboluyor. O çocuğun çorapsız ayaklarını sadece ben görüyorum sanki. Hiç kimse yokmuş gibi yaşamaya, kendi ütopyanda boğulma hali denir. Buna değer mi, değer.Tom la beraber o çatıdan atlamayı ne çok isterdim.Kıskandığım blog sahipleri var, hepsiyle aynı hücreye kapatılmak istiyorum. Sonra yeniymiş gibi yaptığım her şeyi, daha önceden yaptığımı biliyorum. Yeniymiş gibi dinlediğim o adamı; yüzyıllardır, hiç dinlememişim gibi dinliyorum; sonra dinlerken neler hissettiğimi hatırlıyorum. Hatırlamıyor gibi yapıp, ilk defa dinler gibi puslu sesine boğuluyorum. Sonra kız o kadar güzel ki; kendimi kötü hissetmem için bütün imkanları doğa ona sunmuş gibi; kendimi bok gibi hissediyorum. Rengi kaçmış taytım ve tavşanlı pembe terliklerimle ekranın sağındaki saate takılıyorum. Bankadan gelen kredi mesajını yanıtlıyorum. Otomatik bir mesajdır, cevap yollamayın ikazını tekrar okuyorum. Sevgilime yazmak istediğim şeyleri, Garanti nin kredi mesajına cevap yazıp yolluyorum. Elektrik süpürgesinin r2d2 ya benzemesini çok isteyeceğimi düşünüp, kaldığım yerden devam ediyorum.Çoğu zaman, sen yokmuşcasına çok meşgul bu zaman, bazı zamanlar ise çok alıngan..


13 yorum:

banu dedi ki...

Rengi kaçmış taytları, tavşan terlikleri boş ver, tavus kuşundan saçın var mı, ona bak. mis gibi renk yağmuru, rengimizin kaçmışlığıa rağmen içimizde ;)

Asuman Unsal dedi ki...

heheh
deli
tavus kuşu saçlarım var hahaha
aynı hücreye düştüğümüz gün, bütün renklerimi sana göstereceğim :)(:

çok cüretkar belki ama gökkuşağı gibi...

banu dedi ki...

ben senden kıskanp aldığım mavi çoraplarımı giyerim o gün, mahpusparti yeah :)

Asuman Unsal dedi ki...

dup tıs dup tıs

saçlarımızı da mini moss saçı yapar olmadı betty boop oluruz mapushan da

mavi çoraplarımıza siyah topuklu ayakkabıların nasıl yakışacağını bilemezsin leydim...

banu dedi ki...

kostümler hazır, tevkifi bekliyoruz :)

Adsız dedi ki...

değişik birisin, anlamaya çalışmıyorum da, anlamayı isteyeceğimi düşünüyorum.

Asuman Unsal dedi ki...

puslu, ağır tahribat verici sesler ve tınılar aşkına piyu...

kızıaamm belimize de ip bağlayacağız ya, işimize yaramayacak olması en azından o mekan için çok yazık, neyse ki hayal gücümüz hep kapsam içinde...

Asuman Unsal dedi ki...

pek sevgili adsız,

çok düşüncelisin, devam et, doğru yoldasın.

banu dedi ki...

Biz onu parmaklaıkların dışına fıratıp bulutlara asarız kendimizi, buluruz bir yolunu, muhayyilemiz na-hudut işliyor :) Puslu tınılar atlası :)

Asuman Unsal dedi ki...

Büyük puslu tınılar atlası nın tek kıtası olan

"atopialasuple"sin de oligarşik bir meşrutiyetle musuki pınarlarınızı coşturacağız.

banu dedi ki...

kovuğa, atopiye, oligarşiye andolsun :)

Asuman Unsal dedi ki...

ahahah

andımız, tınımızdır.

banu dedi ki...

:)