30.04.2009


Sonrasındaysa, anlatabileceğim pek bir şey olmamıştı, yalnızlığa yaraşır musukiler deviniyordu, ben acır gibi yaparak, salınıyordum. Sonra insanlar zıplıyorlardı, yüzlerinde aynı donuk balık bakışları, gerisini bilmediğin bir parçanın ilk heyecanı gibiydi ya da Cohen'den bir tutam saç olsa avuçlarımın içerisinde, seni bu kadar düşünür müydüm; bunu da hiç bilemeyecektik. Atlamadan önce dinleyeceğim müziklerin listesini hazırlıyorum, akrep olmandan endişeleniyorum, ve bir diğerini hissetmek, hiç adını koyamayacağım o ifadeyi donuklaştırıyor hücrelerimde, damarlarımda sen, ben bir de Jeff dolaşıyor, onun çıkardığı seslerle uyuyorum, sonra o susuyor, sonra uyanıyorum, geçti diyor; yeniden kapıyoruz gözlerimizi, huzurlu bir uykunun kucağına...Filmlerden seçtiğim kahramanlarıma dönmek istiyorum, yüzlerce Marla Singer sigara içiyor, telaşlı adımlarıyla damarlarımda dolaşıyor, uçuk şeftaliye kaçan rengimle, Tom'un arkasından el salladığımı hatırlıyorum. Penceresi o kadar büyük olan bir otelin camından dışarısını izleyip, izleyip; deli taklidi yaparak huzura kavuşmaya çalışmak ne kadar akıllıca ki; en azından şimdilik aklıma başka hiçbir şey gelmiyor. Şimdilerde yapacaklarım, hayal ettiklerimle sınırlı, saçlarım tutuşurken sıcağında, şarkıyı değiştirirsin değil mi, bebeğim?
4 yorum:

Adsız dedi ki...

The Million Dollar Hotel ve Fight Club a taktın bu aralar, ben de sende takıldım kaldım sanırım.

Çok güzel yazıyorsun, her okuduğumda, başka şeyler, başka hayatlar barınıyormuş gibi içerinde (senin tabirin) seviyorum blogunu, hatta seni de...


Tom ( seni görsem, inan atlamazdım ben)

Asuman Unsal dedi ki...

Dua et ki, adsız yorumunu yayınlıyorum, nazik bir insan olduğumdan kaynaklanıyor elbette ki, lakin atlamasaydın, olmazdın; bunu da ek olarak bilmen gerekir diye düşündüm.

Düşünceleriniz için, bütün okuyucularım alkış yapacak, şimdi dağılabiliriz değil mi?


Sabah ayazında, o otelin terasından atlamak nasıl bir his, bunu bilmek istemez miydin?

Adsız dedi ki...

Cüretkar commentlerini de seviyorum, nasıl bir öz güven buram, buram. Bir google hesabımın olması neyi değiştirir ki, adsızların yazmasına zaten izin vermişsiniz, kapatmayın ama ne olur; film, müzik, yazı, fotoğraf kim bilir daha neler,...

V. olmayı çok isterdim, istemekle olunmayacağını da biliyorum, kaldırdığın arşivini de biliyorum, sen de beni bil isterdim.

Asuman Unsal dedi ki...

ilahi;
benim de istediğim şeyler var lakin...

olamıyorlar.

size de başarılar diliyoruz, bu çabanızı takdirle karşılayıp, saygıyla huzurlarınızdan ayrılıyoruz, her birimiz.

iyi geceler.